Nőgyógyászati betegségek, amiről nem szívesen beszélünk

Miről szól ez a tanulmány?
 
– A leggyakoribb nőgyógyászati betegségekről
– Okairól
– Tüneteiről
– Lelki okairól
-Természetes tippek krónikussá vált gombafertőzéshez
Ezek azok a betegségek, amik sajnos nagyon sok nőt érintenek. A tünetek jelzésértékűek, nem szabad elsiklani felettük. Nagyon fontos a rendszeres vizsgálat, hiszen az időben elkapott diagnózis életet menthet. Nézzük, mik a leggyakoribb nőgyógyászati betegségek, melyekkel tisztában kell lennünk:

– Hüvelyfertőzések (vaginitisek)
– Kismedencei gyulladások
– A heveny petefészek gyulladás

A betegségek okai:

1. Hüvelyfertőzések (vaginitisek)

Minden egészséges nő hüvelyében megtalálhatók olyan baktériumok, amik nem okoznak panaszokat, és a normális PH értékért felelősek. Viszont a fertőzés hátterében, a szervezetben kis mennyiségben jelenlévő baktérium elszaporodása áll. Okozhatja a hüvelyi baktérium flóra elváltozása és gombás fertőzés is. Akkor alakul ki a fertőzés, ha a normális PH érték átmegy lúgos közegbe. Ez akár hüvelygyulladáshoz is vezethet.
Tünetei:
Akkor van okunk hüvelyfertőzésre gyanakodni, ha nagyobb mennyiségben és minőségben hüvelyváladékozást tapasztalunk.

2. Kismedencei gyulladások

A betegség valójában a méh, petevezeték és a petefészek gyulladását jelenti. Ennek a komoly betegségnek egyik leggyakoribb kórokozója a Chlamydia nevű baktérium. Nehéz felismerni a gyulladást, ha az nem jár lázzal. Ha nincs időben kikezelve, akkor szövődmények is kialakulhatnak, úgy mint a petevezetékek elzáródása és a meddőség. Az antibiotikus kezelés sajnos önmagában nem mindig hatásos, ezért igénybe kell venni a különböző természetes és alternatív módszereket is.
Tünetei:
– Visszatérő alhasi-deréktáji fájdalom
– Láz
– De lehet teljesen tünetmentes is

3. A heveny petefészek gyulladás

A betegség szexuális úton átvitt kórokozóktól, vagy valamilyen eszközös beavatkozástól is kialakulhat. Kezelése szintén gyógyszerek és antibiotikumok segítségével történik, de hatásosabb, ha inkább alternatív gyógymódokat veszünk igénye, ami még mellékhatásokkal sem bír, és tartós gyógyulást eredményez.
Tünetei:
Eléggé jellegzetesek, ezért könnyű felismerni:
– Alhasi fájdalom
– Nyomásérzékenység
– Elesettség érzése
– Láz

A nőgyógyászati betegségek lelki okai:

A nőgyógyászati betegségek hátterében szinte mindig nőiességgel kapcsolatos lelki okok állnak. Például a hüvelyflóra megváltozása a lelki egyensúlyi állapot felborulását jelképezi. A meddőség lelki szinten a szülői szereptől való elfojtott félelmet, a saját szülővel való kapcsolatot vagy korai gyermekkori traumát jelent. Ennek következtében is kialakulhat egy olyan szorongásos állapot, mely nagyban megnehezíti a fogamzást. A ciszták, daganatok kialakulásának hátterében a szexuális elutasítás, vagy annak hiánya állhat. A különböző hüvelyi fertőzésekre egyszerű a magyarázat: stressz, és még több stressz (legyengíti az immunrendszert, így könnyen alakul ki a fertőzés és akár visszatérő vendégünk is lehet).

Tanácsok visszatérő gombás fertőzéskor:
– rendszeres alsónemű csere
– kerülje a műszálas alsóneműt, váltson inkább pamutra
– a gomba spórák elpusztítása érdekében mosson 60 °C feletti hőmérsékleten
– kerülje a szoros ruhadarabokat (pl. szoros farmernadrág)
– intim tisztálkodáskor ne használjon lúgos szappant
– fürdés helyett inkább zuhanyozzon
– gondosan törölje szárazra a bőrét a hajlatokban is
– kerülje a sok édességet, helyettük inkább fogyasszon tejtermékeket, főleg joghurtot, élőflórás kefirt

Minden nőgyógyászati betegséget egyetlen egy vizsgálattal el lehet kerülni, ráadásul nagyon pontos diagnózis állítható fel, szakértő orvos segítségével. Nem biztos, hogy az a legjobb megoldás, ha azonnal a gyógyszerekhez, antibiotikumokhoz nyúlunk. Vegyük figyelembe a különböző alternatív kezelési lehetőségeket.

Forrás: www.doktorx.hu